ВИКОРИСТАННЯ ЛІН У СФЕРІ БУДІВНИЦТВА В ДУБАЙ
Ми поговорили з CEO однієї з будівельних компаній в Дубай для того, щоб зрозуміти які переваги надало їм лін-мислення.

Інтерв'юєр: Kareem Farah, CEO, Engineering Contracting Company(ECC), Об'єднані Арабські Емірати.

Розкажіть нам про Вашу компаній і про те, що саме привело її до лін-мислення?

Інженерно-будівельна компанія (ECC ) була заснована в 1975 році і є однією з дуже довготривалих компаній. Основними ознаками нашого корпоративного духу є якість, прозорість та стійкість. Ми прагнемо зростати шляхом інновацій, а не просто намагаючись постійно збільшувати свою частку на ринку: ми намагаємося надавати нашим клієнтам економічно вигідні рішення та спрощене обслуговування. Це є можливим лише завдяки тому, що ми старанно працюємо над постійним удосконаленням наших процесів: лін-принципи визначають чого саме хоче досягти ECC як організація. Продуктивність стає критичним показником для організації будь-якої сфери, і ми досліджуємо нові методи і технології, які б одночасно підвищували наші будівельні спроможності і прибутковість.

Що Ви робите, щоб зацікавити та переконати працівників?

Ми розпочали зі знайомства всіх керівників департаментів з лін-принципами та техніками для того, щоб вони зрозуміли, що від них буде необхідно у подальшому. Після цього ми обрали 30 чоловік, які відвідали триденний воркшоп для кращого розуміння того, як Лін може зробити наші процеси більш ефективними. Коучі з Lean Gulf Institute допомагали нам підвищити ефективність: їх робота полягала у представленні нових методів будівництва, практики побудови роботи та технологій, що мало нам допомогли зменшити втрати і пришвидшити процеси у всій компанії. Тренінг в основному був направлений на генерацію інтересу зі сторони всіх департаментів, від комерційного відділу до відділу планування, від будівництва до проджект менеджменту. Чим більше людей зрозуміють як впроваджувати ці технології, тим більша ймовірність швидше ввести зміни в інших департаментах.

Які саме практичні кроки ви зробили щоб покращити процеси в компанії?

Ми ще лише на початку нашого щляху: лін-принципи на сьогодні впроваджуються в одному з наших проектів в Дубай, Mirdif Hills. Це наш пілотний проект, спрямований на вдосконалення керамічного облицювання. Ми розпочнем трансформацію, щойно ознайомимо з суттю лін-принципів достатню кількість нашого персоналу. Ми, звичайно, плануємо впровадити Лін в усі наші майбутні проекти, але ми також розуміємо, що це повинен бути поступовий процес, для того, щоб дати людям час отримати достатньо інформації щодо нового принципу ведення роботи та мислення, і при цьому надавати кращі послуги нашим клієнтам.

У рамках наших первинних зусиль з удосконалення ми розробили ряд цінних інженерних стандартів. Ці стандарти допомагають нам зрозуміти вимоги будівельного проекту і ми прагнемо їх впровадити на всіх стадіях виконання проекту. Ми також змогли інтегрувати ці цінності у спосіб мислення наших працівників.

Розкажіть нам більше про пілотний проект?

Команда, відповідальна за проект керамічної плитки зібралася, щоб зробити картування потоку цінностей, щоб визначити активності, які не додають цінності. У результаті ми отримали декілька ідей з Кайзан з метою знизити час на активності, які не додають цінності з 7,020 хв. до 5,4 хв.

Ми удосконалили процес і логістику, яка підтримувала цей проект. З часом ми змогли збільшити нашу продуктивність з 625 м. кв. викладеної плитки за день до 1000 м. кв. А зробили ми це за допомогою:

• Усунення переробки, пов'язаної з розміщенням та видаленням захисного листа, що покриває плитку, змінивши послідовність робіт, щоб гарантувати, що плитка не пошкоджується під час процесу.

• Використання візуального управління для моніторингу роботи субпідрядників у простому форматі «заплановане VS зроблено».

• Скорочення часу циклу субпідрядників для укладання плитки з 27 хвилин до 20 хвилин та досягнення 50% зниження відходів кількості нарізаних шматків, які неможливо повторно використати (з 2 квадратних метрів на квартиру до одного квадратного метра).

Ми також зменшили запаси інвентарю з п'яти днів на один день, покращивши поповнення за допомогою системи супермаркетів (щоб потрібна кількість потрібного матеріалу була поставлена в потрібний час поблизу від місця, де кладеться плитка). А за допомогою реалізації системи 5S нам вдалося краще організувати робочу зону.

Як би Ви охарактеризували відношення лідерів компанії до змін?

Команда топ-менеджерів у нашій компанії завжди намагається оновлювати наш спосіб мислення, що допомагає компанії утримувати можливість реалізовувати проект вчасно, з чудовою якістю за помірні кошти. Ми постійно запитуємо себе як компанія може бути більш інновативною, і ми просимо наш персонал завжди швидко пристосовуватися до обставин.

В ECC ми лідируємо з інноваціями та робимо це з моменту заснування - як компанія ми усвідомлюємо, що ми повинні адаптуватися до мінливої динаміки ринку. Будучи лідерами, ми застосували лін-принципи, оскільки ми віримо, що вони дозволять ECC подолати будь-які виклики, з якими ми можемо зіткнутися у майбутньому, оскільки будівельний ринок продовжує розвиватися. Немає сумнівів, що ефективнішими будуть компанії, які зможуть легше адаптуватися до мінливих умов на ринку.

Якщо говорити про умови ринку, які конкурентні переваги приносить Лін вашій компанії?

Лін допомагає нам бути ефективнішими та впорядковувати наші операції, оскільки дії з мінімальною цінністю зводяться до мінімуму, підвищується якість доставки та скорочуються витрати. У будівельній галузі існує велика конкуренція, але мало компаній, які пропонують чудову якість за меншою ціною. Девелопери починають усвідомлювати переваги роботи з компаніями, які застосовують лін-ідеї, оскільки саме вони будуть процвітати.

Наш спосіб роботи за принципами Лін забезпечує значні переваги для наших клієнтів. Наприклад, в ECC ми об'єднуємо всіх учасників процесу (розробника, підрядника та архітектора). Забезпечення синхронізованої роботи цих ключових людей робить відданість проекту головним пріоритетом для всіх них. Це також допомагає привнести більшу чіткість у роботу, що зменшує ризики та зайві витрати. Ще одна річ, яку ми робимо – надання права голосу клієнтам - тобто ми пропонуємо клієнтам цілий ряд вигідних альтернатив, які вони можуть розглянути та вибрати, перш ніж ми розпочнемо будівництво.

Додавання цінності проектам тепер є ключовим елементом будь-якої нової розробки ECC: одним із прикладів цього є створення макетів квартир та таунхаусів для наших клієнтів без зайвих витрат (це має додаткову перевагу для нас, що дозволяє швидше приймати рішення щодо матеріалів ). Ми спостерігаємо зростання задоволеності клієнтів, і наші відносини з ними зміцнюються на краще.

Що саме допоможе вдалій трансформації вашої компанії?

Сфера будівництва розвивається такими темпами, що компанії, які не використовують Лін скоро залишаться позаду від інших. Для мене є очевидним те, що зміни – це не просто виклик, це необхідність для виживання (і зростання) у найближчому майбутньому. А для того, що успішно провести лін-трансформацію компанія повинна сміливо приймати зміни на вищому рівні менеджменту та в усіх департаментах без виключення. Також у трансформацію важливо залучати і зовнішніх підрядників: ефективність субпідрядників стає невід'ємною частиною плану кожної лін-будівельної компанії. Ми також прийняли рішення інтегрувати BIM (Building Information Modeling) у наші проекти та операції, оскільки це дозволяє підвищити операційну ефективність, значно зменшити витрати та надавати найкращу якість для наших клієнтів. BIM - це ще один крок до того, щоб стати прикладом для лін-будівництва. Ми вважаємо, що це є ключовим фактором у нашій галузі. Стабільність на конкурентному ринку, наприклад, в ОАЕ, вимагає раннього впровадження лін-технології, щоб уникнути помилок і залишатися економічно ефективними на всіх етапах операцій: ECC є потужною компанією-підрядником у цій країні, але це не означає, що ми хочемо припинити розвиватися.Interviewee: Kareem Farah, CEO, Engineering Contracting Company – United Arab Emirates


Джерело: https://planet-lean.com/building-a-competitive-advantage-with-lean-thinking/

25 ЛИПНЯ / 2019