LEAN-РОЗРОБКА ДЛЯ НОВИХ АВТОМОБІЛІВ JAGUAR LAND ROVER
Інтерв'ю - Після двох успішних експериментів з канбан-дошками компанія Jaguar Land Rover вирішила розширити сферу своєї діяльності по lean-розробці продукту, включаючи всі нові програми для автомобілів. Ось як розвивалась ця історія.

Респондент: Хеміш МакМінн, менеджер автомобільних і IТ-проєктів Jaguar Land Rover

Планета Lean: Jaguar Land Rover нещодавно почав застосовувати принципи lean-виробництва в своїй діяльності по розробці продуктів. Розкажіть про цей досвід.

Темпи інновацій прискорюються і розвиток автомобільних технологій ускладнюють ситуацію. Ці збіжні тенденції створюють цікаві інженерні завдання і вимагають все більш швидкої розробки продукту. Ми бачимо великі можливості в запозиченні ідей у ​​спільноти з agile software і адаптації їх до розробки нових транспортних засобів. Ми всерйоз почали в 2014 році, відстежуючи прогрес САПР на канбан-дошці.

Ми дійсно знали що були на вірному шляху, зі значними результатами приблизно через шість місяців, коли зовнішній звіт зафіксував позитивний вплив цих змін на автомобільну програму. Через рік після того, як ми почали, ми озирнулися і виявили більше доказів того, що lean-розробка дає більше: з командою, яка була на 30% менше, ніж зазвичай, ми спостерігали підвищення якості САПР і поліпшення термінів поставки, незважаючи на внесення значних останніх змін.

Друга програма дозволила ще краще поліпшити якість і терміни поставки, і тепер у нас є повноваження застосовувати до всіх нові автомобільні програми.
Ви можете поділитися деякими результатами? Які основні переваги ви побачили?
Ми використовуємо канбан-дошку, щоб в режимі реального часу усім було видно прогрес проєктування, блокатори, поточні процеси, проблеми тощо. Це значно збільшує наш міжфункціональний діапазон, прискорюючи спільну роботу і рішення проблем. Ми зосередилися на скороченні петель зворотного зв'язку, щоб швидше виявляти і виправляти помилки. Етап проєктування складається з циклів контролю якості, зазвичай тривалістю 12 тижнів, що призводить до заморожування даних для аналізу. Зазвичай багато проблем проєктування залишаються непоміченими аж до заморожування, що призводить до затримок.

Довгі петлі зворотного зв'язку в поєднанні з заморожуванням всіх опцій і варіантів автомобіля створюють масові партії і нестабільну доставку. Застосовуючи принципи lean-виробництва, ми скоротили цикл зворотного зв'язку з 12 тижнів до декількох днів: тепер перевірка геометрії виконується в одну мить і незалежно.

Впроваджені нами зміни створили величезну різницю, дозволивши нам виявляти і виправляти проблеми до процесу заморожування, що призводить до набагато кращої якості заморожених даних.
Багато з принципів, популяризованих рухом «Lean Startup», знайшли застосування у lean-розробці продуктів, але зазвичай важко зрозуміти як. Наприклад, як ідею мінімально життєздатного продукту (МВП) застосувати до такої організації, як Jaguar Land Rover?
У розробці програмного забезпечення МВП - це те, що ви можете надіслати замовнику - бета-версію або ембріональну версію вашого продукту, яку ви зможете використовувати для риночної перевірки ваших цінових пропозицій з реальними клієнтами. Потім замовнику відправляються наступні, додаткові покращення.

Ми також не використовували концепцію МВП у Jaguar Land Rover, ясно, що ми не можемо розмістити невеликі партії автомобілів - вони повинні бути омологізовані та протестовані, і повинні бути завершені, коли дійдуть до клієнта.

Таким чином, ми не можемо залучити концепцію МВП у повному обсязі, але можемо використати цю ідею: за три-чотири роки розробки від концепцій до запуску виробництва є багато змінних етапів та тисячі взаємовідносин «клієнт-постачальник», передачі та розміщення. Якщо ми будемо думати з точки зору цих ціннісних потоків та (внутрішніх) клієнтів у цих передачах даних, ми зможемо застосувати цю концепцію багато разів.

Мова йдеться про розділи більших партій на менші. Якщо ми спитаємо наших внутрішніх клієнтів, під час заморожування даних, що їм потрібно, то багато хто скажуть, що їм потрібен весь автомобіль. Але у більшості випадках досить кількох критичних підсистем. Ми оптимізуємо доставку тестових аксесуарів для перевірки, щоб ми могли швидко та впевнено отримувати зворотній зв'язок. Це залежить від кращої координації, і візуальне управління за допомогою канбан дає нам цю можливість.
Як ви забезпечуєте ефективну комунікацію і рішення проблем?
Канбан-дошки самі по собі є нашим основним засобом комунікації. Вони видимі, редагуються усіма і оновлюються користувачами в режимі реального часу, даючи точний статус і подробиці. Все це доповнюється нашими щоденними зустрічами - перші 15 хвилин зосереджені на канбан-дошці, головні інженери виділяють перешкоди і допомогу, яа їм потрібна для прогресу. Проблеми обговорюються або на спеціальних зустрічах, або в рамках вже існуючих форматів зустрічей (наприклад, комплексний огляд або must-resolve зустріч). Справжній ключ до успіху - переконатися, що команда розпізнає і швидко реагує на сигнали з дошки. Ми стрімко завойовуємо прихильників, і ми бачимо, як вони сприяють покращенням.
ВИНИКЛИ ПИТАННЯ?
Запишіться на консультацію, і наш менеджер зв'яжеться
з Вами найближчим часом.