ЩО ТАКЕ КІМНАТА ОБЕЯ?
У цій статті ми поговоримо про кімнату Обея і згадаємо наші кращі статті на цю тему для того, щоб пояснити чому це один з найпотужніших інструментів Лін для впровадження змін на краще у вашій організації.

Автор статті: Роберто Пріоло, редактор Planet Lean.

Ви колись помічали, що багато проблем, з якими ви стикаєтесь під час лін-трансформації, пов'язані з розділенням горизонтального та вертикального потоку цінності вашої організації?

Це дійсно проблема. Якщо ви забудете про те, що клієнтам байдуже ваші внутрішні процеси, вони просто очікують, що всі процеси відбудуться швидко і гладко, то дуже швидко ви отримаєте масу проблем. Так само наївно вважати, що ви зможете створити організацію, яка ігнорує спеціалізовані знання кожного департаменту. Що ж робити?

Для того, щоб розв'язати цю дилему вам знадобиться Обея. В перекладі з японської мови Обея означає «велика кімната», однак на англійську її часто перекладають як «warroom» через суть її функції. Це дуже потужний інструмент для підсилення командної роботи і для кращого ведення проектів (цей інструмент найбільш популярний у продакт девелопменті, однак може використовуватись будь-де - часто як "центр управління" для впровадження вашої стратегії).

У цій статті Гембакоуч Майкл Балле пише: «Обея - це однозначно інструмент колективної роботи: допомагати менеджерам різних напрямків вирішувати проблеми разом. Як частина проектної або управлінської команди, те, що вам повинна дати кімната Обея, - це чітке уявлення про те, над чим працюють ваші колеги і чому (а також, чому вони вважають, що те, що вони роблять допомагає), щоб ви могли самі побачити чи ваші власні зусилля допомагають їм чи навпаки створюють для них додаткові проблеми».

Умовою ефективності кімнати Обея є володіння Візуальним Менеджментом. В типовій кімнаті Обея мають бути діаграми, графіки, фотографії і, звичайно, A3 - відображення плану та його важливих етапів, відстеження прогресу по відношенню до цілей та перелік потенційних контрзаходів щодо виявлених проблем.

Також, в одній чудовій статті для нашого порталу Садрін Олівенсія і Регіс Медіна розповідають нам про те, звідки походить цей інструмент: «На початку 1990-х років Такеші Учіямада, головний інженер Toyota, поставив перед собою непросту задачу: сконструювати автомобіль 21 століття, з дуже претензійними цілями щодо споживання палива. Менш ніж за три роки перший гібридний автомобіль, Prius, був виведений на ринок - на 15 років випередивши конкурентів. Щоб здійснити такий подвиг, головний інженер повинен був винайти новий підхід до розробки продукту і ведення процесів. Він розробив новий вид візуального менеджменту, який з тих пір поширився в усіх інженерних офісах Toyota. І це отримало назву - кімната Обея."

Що означає Обея?

У цій же статті Сандрін і Регіс пропонують нове пояснення того, чому кімната Обея є таким потужним інструментом. Вони пишуть: «Обея - не є ще одним інструмент проджект менеджменту. Її мета – полягає не в тому щоб переглядати прогрес і визначати пріоритети. Її мета - копнути глибше, обговорити і посперечатися з основних проблем проекту. Це місце для нових ідей та інсайтів» (для того, щоб дізнатися, як наш продукт створює цінність для замовника, а згодом визначити як виробляти цей продукт найефективнішим способом.)»

На чому ж саме повинна сконцентруватися Обея?

Майкл пропонує основні теми для обговорення:

• Скарги клієнтів - "Обея є для того, щоб створити простір для роздумів про наших клієнтів та цінність, яку ми пропонуємо".

• Основні показники ефективності та цілі вдосконалення (зокрема, динамічну ціль та завершені плани А3) - "Будь-якій команді потрібен чіткий спосіб колективно наберати бали, щоб разом боротися - кожен вид спорту має свою схему балів".

•Майбутні зміни, які стосуватимуться всіх нас - "Розвісивши заплановані зміни в кімнаті Обея, ми можемо починати думати про перешкоди та конкретні проблеми, щоб підготувати команди до змін".

• Опис ключових систем або технологій, які повинні поєднуватись між собою, щоб створити повноцінний продукт або послугу: кімната Обея повинна допомогти нам зрозуміти, наскільки цінність справді вбудована у продукт і де приховуються проблеми, які призводять до зайвих витрат і втрат.

Декілька прикладів кімнат Обея

Пропонуємо до вашої уваги ці статті на нашому порталі:

Тут Nike ділиться кількома порадами, як створити кімнату Обея - підкреслюючи важливість спроб і помилок.

• У цьому інтерв'ю Маліка Мір розповідає, як Іпсен використовує кімнату Обея.

Джерело статті: https://planet-lean.com/what-is-obeya/


25 ЛИПНЯ / 2019