ПРЕЗИДЕНТ ЛІУ ВИСТУПИВ НА КМЕФ З ПРОМОВОЮ ПРО ІНДУСТРІЮ Х.0.
18-го жовтня президент Лін Інституту Україна виступив на Київському Міжнародному Економічному Форумі із промовою, присвяченою Індустрії Х.0.

У своєму виступі, Комберянов Сергій наголосив, що потрібно бути обережнішим із роботизацією і переходом у діджитал, і краще робити ставку на розвиток людей.

Оснавна думка Сергія полягала в тому, що новітні технології безумовно потрібно впроваджувати, але перш ніж робити будь-яку оцифровку певного процесу, необхідно в першу чергу максимально його удосконалити.
Основні думки виступу читайте нижче:
1. Роботи і сучасне програмне забезпечення замінюють нам простих робітників, але роблять залежними від висококваліфікованих інженерів обслуговування і програмістів. Сергій розповів кейс, як в компанії замінили роборукою вантажника і найняли інженера, який нею керував і ремонтував. По результатам року вона себе не окупила.
2. Є ризик роботизації і програмування недосконалих процесів. Тому спочатку потрібно вдосконалити процеси і лише потім карбувати їх в металі і програмах. На жаль, більшість компаній, не маючи змоги розібратися в хаосі, шукає простих рішень в роботах та IT системах. Їх немає. Як сказав однин із спікерів: після оцифровки сміття, вийде сміття.
3. Роботи і складні програмні системи окрім користі дуже часто роблять компанії негнучкими. Наш інститут працює з дуже великими українськими компаніями і ми знаємо, що замість того, щоб виправити недосконалий процес за день, більшості з них потрібно два місяці на написання ТЗ для програмістів, погодження і програмування. Некажуче про те, наскільки легше переробити лінійку простого обладнання і людей у порівнянні із заміною 100% роботизованої системи.
4. Для управлінського щоденного менеджменту ми в Лін інституті радимо використовувати дошку, стікери і маркери, а не програми. Чому? Тому що, коли нам потрібно змінити поля звіту, ми не біжимо робити замовлення до програмістів, а за 10 секунд стерли одну лінію, а дві інші намалювали. Крім того фізична дошка - це засіб живого спілкування і пошуку рішень. Екрани моніторів все ж таки нас розділяють.

Ми на стороні прогресу і використовуємо переваги новітніх IT продуктів, однак вважаємо, що їм необхідно приділяти 20% уваги, а розвитку людей 80%.

19 жовтня / 2018