LEAN У ВЕТЕРИНАРНІЙ КЛІНІЦІ
Ветеринарна клініка в Барселоні нещодавно перейшла на лін-мислення. Ми взяли інтерв'ю у власника клініки , щоб дізнатися як все змінилося за 6 місяців лін-трансформації.

Інтервьюєр: José Tarrasón,власник ветеринарної клініки «Каніс і Феліс», Барселоена.

Як Ви вперше відкрили для себе Лін? Існує не так багато ветеринарних клінік, де практикують Лін !

Це скоріше Лін знайшов нас, а не навпаки. Це був подарунок від двох великих компаній, з якими ми вже дуже довго працювали. Вони відвідали нас з представниками Лін Інституту Іспанії, тому що вони хотіли провести експеримент впровадження Лін саме у ветеринарній клініці. У сфері медицини було вже багато прикладів впровадження Лін, однак не було жодного, пов'язаного з тваринами. Той перший візит одразу визначив багато можливостей для покращення, і ми побачили Лін, як щось зовсім нове та незвичне, що мало дуже великий потенціал.

Як ветеринарів, нас приваблюють чіткі інструменти та стандартизація. У минулому ми намагалися впровадити стандартні процедури і навіть використовували коучінг, але ми не побачили нічого, що б допомогло задіяти людей у трансформації бізнесу. Саме це ми побачили в Лін.

Яким був Ваш перший крок? І чому?

Щоб побачити чи Лін буде працювати у нашій клініці, нам необхідно було впровадити двомісячний пілотний проект. Ми обрали для цього найменш завантажений період року, що дало нам змогу сфокусуватися на впровадженні Лін. Ми хотіли показати потенціал Лін максимальній кількості людей , тому ми обрали проект який принесе найбільш помітні результати за найкоротший період часу: контроль за зберіганням запасів у лікарні. У нас було багато втрат у цій області.

Для покращення ситуації на нашому складі ми використали систему Канбан – підхід, який простий у виконанні, але спрацював чудово. Він дозволив нам пришвидшити виконання замовлень, зменшити кількість помилок при замовленні і забезпечити надійність у процесі постачання (при наявністю всіх необхідних матеріалів). Робота працівників стала легшою, що наштовхнуло нас на думку про використання Канбан карток також у приміщенні для зберігання вакцин та ліків. Це призвело до маси запитань зі сторони персоналу, вони стали дуже допитливими.

Другий наш пілотний проект був сфокусований на 5S у нашій кімнаті для огляду, з метою забезпечення спеціаліста абсолютно всім необхідним на його робочому місці. Ми також хотіли заохотити працівників бути відповідальнішими за їх робоче місце.

Ми не були впевненні, що знайдемо шлях для введення змін, оскільки працювали так уже 23 роки, але нам таки це вдалося. Лін був чимось зовсім новим і наші люди почали вникати у його суть і залучилися до процесу змін, і це спрацювало! Нам сподобалося те, що ми в результаті побачили, і ми вирішили продовжувати рухатися по шляху лін-трансформації.

Яких результатів Ви досягли після перших двох місяців і над чим Ви працюєте зараз?

Ми все ще працюємо над 5S, на цей раз впроваджуємо цю систему в зоні рецепшина і лабораторії. Ми також використовуємо нові інструменти, такі як картування процесу цінності. Я думаю, результати картування будуть безцінними для нас, особливо це стосується процесу обслуговування госпіталізованих до нас тварин. Зазвичай їх привозить декілька людей, що ускладнює процес організації процесі, в комунікації та взаємодії всіх присутніх. Картування потоку цінності буде складніше реалізувати ніж 5S, тому що ми говоримо про тварин у критичному стані і стурбовані сім'ї, а не про коробки з медикаментами та форми для заповнення замовлення. Однак я переконаний, що це допоможе нам краще обслуговувати наших клієнтів.

Що думає про Лін Ваш персонал?

Як власник клініки я підійшов до його впровадження з великим ентузіазмом з самого початку. Однак я відчув певний опір та скептицизм зі сторони певної частини персоналу. Деякі з них працювали з нами 15-20 років, протягом цього часу вони бачили цілий ряд ініціатив, які були націлені на покращення, тому я не звинувачую їх за те, що вони були трохи скептично налаштовані. Однак щось таки сталося і нам вдалося зібрати їх всіх разом, щоб послухати наших Коучів Лаліс і Крістіна, які презентували проект у вигляді ігор та симуляцій. Однак я маю визнати, що підтримувати ентузіазм персоналу дуже важко, але ми гадаємо ці методології можуть допомогти нам використати їх уяву.

Ви могли б поділитися уроками, які Ви отримали за ці 6 місяців?

Найважче - це отримати підтримку персоналу та залучити його. Стабільне зростання бізнесу також є викликом, в той момент як ми намагаємося знайти кращі шляхи вирішення того, як забезпечити найкращий сервіс для наших клієнтів та їх домашніх тварин. Я переконаний, що Лін може допомогти в обох випадках.

Також я усвідомив, що як мінімум на початку вам необхідна підтримка коуча. Це дуже важливо для вас. Ви можете читати книжки і статті, але ніщо не зрівняється з тим, щоб мати експерта, який покаже інструменти і допоможе зберегти імпульс вашої трансформації. Лін повинен використовуватися на практиці, щоб його повністю зрозуміти.

Джерело статті: https://planet-lean.com/the-lean-veterinarian/

11 червня / 2019