LEAN ЧИ AGILE? ОСЬ В ЧОМУ ПИТАННЯ.
Керівник Agile Toyota Connected розповідає нам про шлях, який вони пройшли під час впровадження Agile в Toyota і пояснює чому розмежування між Lean і Agile не повинно бути.

Інтервюєр: Найджел Турлоу, керівник відділу Agile, Toyota Connected - Даллас, США

Чи можете Ви коротко розповісти про Toyota Connected для нашої аудиторії?

Toyota Connected була створена як Agile Стартап, щоб допомогти Toyota швидше реагувати на мінливий ринок автомобільних технологій.

Ми говоримо не тільки про автомобілі з комп'ютером, а й про надання широкого спектра підключених послуг власникам транспортних засобів для задоволення їх потреб у мобільності. Це візія президента Toyota Акіо Тойода, яку ми намагаємося виконати, використовуючи діджитал інструменти, що є в нашому розпорядженні, від Штучного інтелекту до Інтернету. Ми є афілійованою компанією Toyota Connected в Японії, створеною на прохання Акіо Тойоди головою Toyota Connected Shigeki Tomoyama, спочатку для ознайомлення з можливостями передачі даних до підключених транспортних засобів та для того, щоб виявити, що ми могли б зробити з усією інформацією, яку наші транспортні засоби надсилають нам, щоб зробити водіння більш безпечним, зручним та веселим.

Toyota вже майже два роки впроваджує Agile. Чи можете ви що саме компанія робить у цьому контексті?

Перш за все, дозвольте сказати, що те, що багато хто називає "Agile трансформацією", насправді є організаційною трансформацією, яка дозволяє нам стати більш швидкими та спритними, Scrum - це один із підходів, завдяки якому ми досягаємо цього. Toyota Motor North America розпочала свою Agile трансформацію у рамках своєї сестринської компанії, приблизно 5 000 ІТ-фірм, оскільки вона хотіла швидше, з меншою вартістю, та з більш високою якістю доставляти цінність для наших внутрішніх та зовнішніх клієнтів. Agile - це емпіричний підхід, який ми використовуємо для вирішення складних проблем. Ми, звичайно, все ще повністю працюємо згідно виробничої системи Toyota (TPS) та маємо ті ж цінності, що визначають шлях Toyota, але ми також визнаємо необхідність вдосконалення наших можливостей швидше поставляти кращі та дешевші рішення та адаптуватися до змін у побажаннях клієнтів.

Ми пішли у гору швидкими темпами коли почали надавати програмні рішення для мобільності. У нас є багато поточних проектів, почанаючи від додатків, закінчуючи сервісом обміну автомобілями Hui в Гонолулу у партнерстві з Servco Pacific Inc, від інтеграції Amazon's Alexa в Toyota транспортних засобів до вивчення наукових даних і штучного інтелекту (AI). Ми практикуємо та вчимо принципам TPS та Toyota Way, але ми також agile-компанія: наші невеликі команди сидять дуже близько один до одного в офісах Open-space, з приміщеннями Obeya, візуальними дошками та Andon дисплеями навколо них.

Ми усвідомлюємо що означає гнучуість та спритність для Toyota як глобальної корпорації. Ми отримали багато знань у цій галузі, і ми повертаємо ці знання іншим, намагаючись знайти синергію між TPS / Lean та Agile. Наприклад, нещодавно ми започаткували публічну пропозицію для всіх бажаючих під назвою Scrum the Toyota Way. Ми продовжуємо вивчати нові речі та розвиваємось разом із поглибленням розуміння нашого світу.

Багато організацій, схоже, намагаються захопити цифровий світ. Що має Toyota, що допомагає їй використовувати можливості, що пропонують цифрові технології?

ДНК! Всі в Toyota розуміють лозунг компаніїї «клієн понадусе» та основоположні принципи TPS та Toyota Way. Коли ми обговорюємо цінність використання нових технологій та цифрового світу, у нас завжди є наша ДНК, яка дає нам розуміння, чому нам це потрібно: для наших клієнтів. Інші компанії часто мають інші мотиви, ставлячи на перше місце акціонерів і прибуток, а не клієнта, що, звичайно, створює величезні проблеми, коли справа доходить до спроб внести зміни. Навіть коли вони намагаються впроваджувати Lean, вони зосереджуються більше на використанні ресурсів, аніж на створенні потоку цінності. У Toyota ми дуже добре усвідомлюємо, що коли ми зосереджуємося на наданні цінності клієнтам, завдяки нашій трансформації, це змушує все інше стати на свої місця.

Наша галузь повинна визнати, що якщо вони не зможуть стати Agile (спритними та гнучкими), вони не зможуть залишатись конкурентоспроможними. Підхід Agile дає нам кращий та швидший спосіб забезпечити цінність для клієнтів, враховуючи наявні у нас технології та методології. Нам потрібно вміти швидше приймати рішення, підвищити швидкість постачання та залишатися конкурентоспроможними на ринку, що так швидко змінюється. (Вартість, якість та доставка - все насправді зводиться до цього). Окрім того, коли ви починаєте працювати за Lean та Agile принципами, все виходить на поверню і втрати стають дуже добре помітними, а тому їх стає значно легше мінімізувати.

Дуже багато можна сказати про зв'язок Lean та Agile, однак представники обох методологій часто дивляться один на одного підозріло. Що Ви можете сказати з цього приводу?

Це маленький світ. Прочитайте маніфест Agile, написаний у 2001 році, щоб кодифікувати набір цінностей та практик, і ви знайдете в ньому стільки лін-мислення. Scrum, що є грунтовною основою базувався на принципах Toyota (що у всьому світі називається "Lean"), а принципи DuPont - це не що інше, як PDCA. Скільки часу слід витрачати на процес планувати, робити, перевірки та виконання? І що насправді відбувається на кожній з цих фаз? Scrum розповідає вам про все це, забезпечуючи принципи PDCA. Озираючись назад на NUMMI, треба згадати, що Джон Шук одного разу сказав: "Щоб змінити культуру, спочатку потрібно змінити поведінку". В Toyota ми використовує Scrum як набір правил поведінки для того, щоб пришвидшити цикли PDCA. Іншим гарним прикладом сумісності цих двох понять, які ми зараз глибоко вивчаємо, є роль Власника продукту в Scrum, яка в точності відповідає ролі головного інженера в Toyota!

Безперечно, принципи Lean повність відповідають нашим переконанням і поділяються нами як тими, хто має Agile-мислення. Насправді це шлях, по якому проходять абсолютно всі підходи та методики. Але що ми повинні розуміти, це те, що Agile та Lean не протирічать один одному: Agile інструменти допомагають тим компаніям, які уже стали на шлях лін-трансформації, приймати рішення значно швидше. Ми використовуємо такі методики, як Scrum, та інструменти, що входять до виробничої системи Toyota, щоб забезпечити швидкість та спритність бізнесу, тим самим розвиваючи здатність швидше реагувати на тенденції ринку. «Спритність – це не мета. Це результат", - ми завжди це говоримо. Правда полягає в тому, що ви не робите Agile (так само, як не робите Lean), ви стаєте спритними, дотримуючись низки практик та прийомів.

Існує велика синергія між Agile та Lean. Іронія полягає в тому, що один основується на іншому, але як тільки ви почнете ставати більш Agile, вам стане легше впроваджувати Lean.

Джерело статті: https://planet-lean.com/bringing-agility-to-toyota/
НАЙБЛИЖЧІ ПОДІЇ
24 июня
Навчіться шукати за допомогою Lean втрати в процесах ОП на безкоштовному вебінарі «Як оптимізувати роботу відділу продажів» від Lean Institute Ukraine, представника всесвітньої мережі Lean Global Network. Сергій Комберянов - президент Lean Institute Ukraine, провідний Lean консультант розповість вам, що є справжньою цінністю для клієнта, як побачити і боротися з втратами в процесах відділу продажів так, щоб підвищити оборот на 20%.
17 червня - 15 липня
Lean Management – онлайн курс для топменеджерів, керівників і власників, які бажають у стислі терміни отримати максимум знань з Lean методології для підтримки трансформаційних процесів у компанії та на виробництві. Задача тренінгу – показати, як Lean та його дієві інструменти можуть допомогти компанії стати ефективною, пройти всі трансформаційні процеси, і таким чином зменшити витрати та збільшити прибуток підприємства.
2 липня
Під час кризи у більшості компаній продажу просіли на 30%-50%. Менеджери з продажу демотивовані, продажі впали, а багатьох співробітників компанії відправили в неоплачувану відпустку на невизначений термін. Що робити бізнесу та відділу продажів в такий час? - Удосконалюватися разом з Lean! Якраз про це ми поговоримо з вами на нашому тренінгу!
21 травня - 30 червня
Курс призначений для всіх представників IT сфери, які хочуть пройти з Lean методологією етапи запуску продукту від визначення цінності, розуміння втрат і їх мінімізації до створення Value Stream Mapping. У процесі навчання ви будете аналізувати зміни, шукати і пропонувати кращі рішення для замовників. А також, навчитеся ефективному менджменту, налаштуєте правильну роботу в команді, налагодите комунікацію зі стейкхолдерами і замовниками.
25 травня - 24 червня
Якщо ви вже знайомі з основними принципами Lean-методології, прочитали книги, або навіть впроваджували на практиці, але вам не вистачає знань і навичок для досягнення необхідних результатів, то цей курс заповнить існуючі прогалини і озброїть вас необхідними інструментами. Даний курс покликаний допомогти досягати найвищих економічних результатів і вирішувати найбільш складного рівня проблеми.
27 травня - 30 червня
Lean Institute Ukraine, офіційний представник Lean Global Network для зручності клієнтів створив новий онлайн курс, який складається з 10 занять, тривалістю півтори години кожне. Цей курс розроблено для всіх, хто хоче отримати грунтовні знання у сфері Lean у зручному для себе форматі (онлайн із можливістю переглядати заняття у запису).
Вебінар уже відбувся, але у вас є чудова нагода придбати запис, для цього вам потрібно зареєструватись і оплатити. На кокретних кейсах ми познайомимо вас з найуспішнішим інструментом Lean для ефективного розв'язання проблем будь-якої складності. Саме цей інструмент дозволить вам вирішувати проблеми так, щоб вони ніколи не повторювалися. На вебінарі ми покажемо покроковий аналіз і розробку контрзаходів.
Вебінар уже відбувся, але у вас є чудова нагода придбати запис, для цього вам потрібно зареєструватись і оплатити. Сергій Комберянов - президент Lean Institute Ukraine розробив онлайн-вебінар «Ефективне підприємство з Lean», в якому він пояснює як оптимізувати бізнес в період кризи на практичних кейсах.
25 ЛИПНЯ / 2019