ВПРОВАДЖЕННЯ LEAN В IT- ІНДУСТРІЇ
Лін-менеджмент заставляє наc поглянути на IT індустрію під іншим кутом і допомагає нам зрозуміти, що Лін справді задовольняє потреби нашої організації.

Автор статті: Даніель Брестон, експерт з управління ІТ та трансформації.

Якби ви запитали мене 30 років тому як Лін може допомогти IT індустрії покращити процеси, підвищити кваліфікацію людей, налагодити роботу з партнерами чи використовувати певні інструменти, ви б отримали мовчання у відповідь.

Одинадцять центрів обробки даних, двадцять сервісних столів, кілька сотень мільйонів придбаних інфраструктурних об»єктів, понад 300 людей у підпорядкуванні, ITIL (Бібліотека інфраструктури інформаційних технологій), отримана експертна сертифікація разом із COBIT (Цілі управління інформаційними та суміжними технологіями) – це все, що відбулося зі мною за ці 30 років, і я лише зараз можу спробувати відповісти на це запитання!

Перший раз, коли мене попросили вести лін-проект, більшість інформації, яку я міг знайти, стосувалася виробництва. Я консультувався із спеціалістами протягом чотирьох років, і це нове завдання змусило мене почати шлях, який познайомив мене з такими поняттями, як Lean, DevOPS ,Kanban, Agile, TOC, BDD / TDD, і відтоді ці поняття супроводжують мене по сьогоднішній день.

Лін заохочує задавати питання, так ось моє перше питання: Чому я використовую ITILчиCOBIT? Відповідь легка: вони – найбільш відомі, орієнтовані на ІТ правила, що дають вказівки щодо того, як створювати або керувати технологічною ініціативою.

Ці правила не є досконалими, вони далекі від «найкращої практики», і вони не найкращим чином визначають цінності, або вирішують проблеми чи вдосконалюють навички людей. Але зрозумійте мене правильно, я вірю в ITIL та COBIT і постійно посилаюся на них як на основу для вдосконалення використання технологій та управління ними. Але мені особисто було потрібно щось інше.

Lean починається з того, щоб задати собі ось це питання: якщо ви не займаєтеся ІТ для клієнта, або для того щоб покращити свій бізнес чи допомогти своєму персоналу, то чому ви займаєтесь ІТ? Це глибоке запитання, оскільки змушує задуматися, навіщо вам потрібна ця нова річ, чи чому потрібно шість місяців, щоб запустити щось, чого ніхто не хоче, або чому наша ІТ-стратегія не підтримує основні цілі нашої організації. Це приклад різниці між Лін в IT та ITIL або COBIT: Лін змушує вас думати інакше і дивитися на речі з іншого боку.

Проект «Фенікс» Кіма, Бера та Спаффорда має чудовий розділ, в якому ІТ-менеджмент запитує у кожного керівника відділу, які їх цілі та перешкоди, що не мають відношення до ІТ.

Тепер замість того, щоб планувати, виходячи з технологій або від цілей та перешкод, вони працюють у зворотному напрямку. Вони задають собі запитання: чому те, що ми хочемо зробити допомагає?

Це одне запитання дозволило їм знайти кращий спосіб для співпраці зі своїми бізнес-спонсорами та партнерами-постачальниками, щоб створити динамічну стратегію, яка була б кращою, швидшою, безпечнішою та в кінцевому результаті менш витратною. Більше того, їхні люди були задоволені результатами, що,в свою чергу, «заразило» всю організацію.

Зараз я регулярно задаю такі запитання, які задавав собі коли прочитав книгу Майкла Балле"Lead with Respect": Як виглядає хороший день для вас, вашої команди та вашого клієнта? Звідки ти це знаєш? Як ти можеш знати, що відбувається? Як ваші команди чи постачальники допомагають вам щодня вирішувати проблеми чи досягати амбіційних цілей? Як ти їм допомагаєш?Не слід поспішати з рішенням , доки проблема не буде обговорена, потрібно робити так, як пропонує Стівен Кові: «слухати з наміром зрозуміти, а не відповідати».

Lean (або його похідні, відомі як DevOPS і Agile), має багато інструментів, щоб допомогти працівникам досягти їх цілей. Візуальне зображення цілей або того, як слід виконувати роботу; методи і техніки вирішення проблем; способи організації того, що ми робимо; методи вимірювання ефективності та впровадження найкращих практик управління витратами (ні, не скорочення робочих місць). Lean дає змогу командам розібратися в ситуації, спробувати щось нове, вчитися на помилках, пробувати і пробувати поки не буде досягнута кінцева мета.

Погляньте на Flickr, Google, Amazon, Nike, а також на багато банків або медичних організацій: вони прийняли Lean ІТ і використовують його для того, щоб допомогти своїм клієнтам. Вони ідеальні? У них немає проблем? Звичайно, ні, у них є багато проблем - але експерименти допомагають їм вдосконалюватися, а залучення у лін-трансформацію клієнтів, персоналу та партнерів робить цикл вдосконалення коротшим.

Підсумовуючи хочу сказати, що Lean підтримує ITIL та COBIT. Це допомагає командам спілкуватися (DevOPS) або робити все найкращим чином (Agile). Це дозволяє ваші процеси ITIL, як стверджує Майк Орзен, лауреат премії Shingo , не ігнорувати, а використовувати для створення найкращого стандарту роботи, щоб ви могли постійно вдосконалюватися. Спробуйте, завітайте до Гемби, залучайте інших та переконайтесь самі, чи зможете ви створити краще, швидше, безпечніше та продуктивніше середовище.
25 ЛИПНЯ / 2019