ЯК ПЕРЕКОНАТИ ВПРОВАДЖУВАТИ LEAN
Як переконати співбобітників впроваджувати LEAN?

Це питання ми часто чуємо від клієнтів, відвідувачів наших конференцій та учасників наших курсів. Ця проблема виникає з тієї простої причини, що люди бояться змін і виходу із зони комфорту, тому перша рекція зазвичай негативна.

З нашого досвіду у таких випадках потрібно апелювати не до підвищення ефективності виробництва чи збільшення прибутку компанії а до вигод, які можуть отримати саме ваші працівники. Вам необхідно переконати працівників, що Lean-зміни:

- збільшать перерви на їх відпочинок;
- підвищать їх власну результативність, а відповідно і їх бонуси та премії;
- призведуть до потенційного збільшення заробітної платні у результаті підвищення продуктивності;
- також бажано ссилатися на авторитетні компанії, які вже впровадили Lean, такі як Аmazon, Ikea, Starbucks, Nike та багато інших.
- обов'язковим елементом переконання є підтримка зі сторони найвищого керівництва - керівник підприємства повинен бути на вашій стороні;
- важливо також повідомити, що це лише тестування і тільки якщо результати задовільнять керівництво, а процес - працівника, ці зміни будуть впровадженні.
- у багатьох випадках із практики, впровадження Lean призводило до покращення здоров'я працівників. Наприклад, замість постійного сидіння вони мали змогу рухатись оскільки процес зборки було змінено, або ж розмір складу було зменшено в два рази тому працівникам доводилося носити певні предмети на значно менші дистанції, або ж меншими обсягами, що знижувало їх фізичне навантаження.

Сподіваємось ці поради були для вас корисними, а детальніше про це та інші аспекти Lean-мислення ми розповідаємо на наших курсах: https://ru.lean.org.ua/lean-kursy
16.12 / 2020