ЛІН-ЗМІНИ У ПОШТОВІЙ СЛУЖБІ ФРАНЦІЇ
У цій статті ми розповімо вам про цікавий кейс французької національної поштової служби, розташованої на півночі країни.

У 2016 році. листоноші тільки почали використовувати електричні велосипеди. Це прискорило час доставки, однак з використанням техніки і великих швидкостей, збільшилася кількість поломок і нещасних випадків на дорогах. На вулицях і уздовж польових доріг, ризик нещасного випадку всюди - бордюри, собаки, транспортні засоби, слизькі умови і т. д.

Аж до кінця 2016 року несправності або проблеми з безпекою, як правило, виявлялися великою неприємністю, тому що велосипед потрібно було відправляти у зовнішню сервісну установу для ремонту, а листоношам доводилося переключатися на запасний велосипед, до якого вони не звикли, на невизначену кількість днів.

Зазвичай ремонт міг становити від 7 до 30 днів і це дуже подовжувало швидкість доставок. Вартість ремонту була досить високою, не кажучи вже про оренду приміщення в центрі міста, для зберігання запасних велосипедів.

Але до кінця 2016 року організація побачила прекрасну можливість вирішити цю проблему, було вирішено зайнятися ремонтом велосипедів самостійно, створивши внутрішню майстерню.

Після того, як був найнятий фахівець і орендовано приміщення, велосипеди знаходилися в ремонті в середньому не більше 48 годин, на відміну 7-30 днів раніше, на щастя задоволенних листонош.

Також важливим аспектом є те, що фахівець з ремонту створив свою систему оцінки стану велосипеда, який складався з 36 пунктів. Кожен листоноша повинен самостійно проводити перевірку стану за цими пунктами раз на місяць. Якщо будуть помічені навіть найменші неточності, фахівець вилучає цей велосипед і проводить повний огляд і ремонт. А раз в два місяці, він особисто проводить повний огляд, навіть якщо немає скарг.

Отже в результаті цієї лін-трансформації компанія досягла наступних результатів:

1. Першим наслідком стало те, що кількість аварій, викликаних несправними велосипедами, різко скоротилося. Кількість нещасних випадків, пов'язаних з велосипедами, зменшилася на 90%,
2. Скоротилася також кількість втрачених робочих днів з 284 днів в 2016 році до 0 в 2017-2018 роках.
3. Було досягнуто своєчасне виконання замовлень.
4. Загальний запас велосипедів було скорочено майже на 10%, оскільки потрібна менша кількість змінних велосипедів.
5. Менша кількість велосипедів означає менше квадратних метрів, які використовуються для зберігання велосипедів, простір зменшився, відповідно зменшилися витрати на оренду приміщення. Велосипедна майстерня спочатку мала площа 50 кв. м., а потім скоротилася до 30.
6. Також майстерня служила не тільки для ремонту велосипедів, а й для ремонту сумок, що відповідно скоротило витрати на придбання нових.

Таким чином компанії вдалося не тільки налагодити процеси і скоротити витрати, але й збільшити кількість замовлень, а також приймати в майстерні зовнішніх клієнтів для ремонту їхніх велосипедів, що приносило додатковий дохід організації.

Джерело статті: https://planet-lean.com/lean-delivery/?fbclid=IwAR0h9ZNieumx-JSO7KelyRKbWtfXiqAEY3IJH8RgsAJBZv-qsCYMj_cD9Hk

14 лютого / 2019