ЧИ ЗДІЙСНИЛА TOYOTA ПРОРИВ У МАШИНОБУДУВАННІ?
Toyota, скоріш за все, не перша компанія, яка спадає на думку, коли ви думаєте про нововведення та прориви у машинобудуванні. Toyota зазвичай вважається консервативною, навіть "нудною" виробничою компанією. Але це не обов'язково є неправильним. Ця компанія не є відомою за гучні прокламації про майбутнє, вона займає більш тихий і більш скромний підхід до проектування майбутнього. Toyota вірить у принцип «пообіцяти менше але виконати більше».

І це дійсно так. У 2017 році Toyota продала 10,5 млн автомобілів по всьому світу, поступаючись лише VW, який продав 10,7 млн. Toyota та Lexus знаходилися у топі згідно досліджень рівня задоволення якістю клєнтів.

Незважаючи на успіх Toyota, мало хто насправді вірив у її бажання свторити прорив у машинобудування та проектуванні. Однак протягом останніх 40 років компанія Toyota, більше, ніж будь-яка інша компанія автомобілів, спричинила кардинальні зміни в автомобільній промисловості через впровадження проривних процесів та продуктів. І не виключно, що вона продовжить впливати на майбутнє автоіндустрії, можливо, більше, ніж будь-яка інша компанія.

Історія Toyota розпочалася із представлення високоякісних, економічно вигідних паливних, безпечних та дешевих автомобілів, які повністю змінили уявлення клієнтів та потрясли автомобільну індустрію. Але невдовзі компанія таки здійснила певні прориви.

Lexus:

У 1983 році Ейдзі Тойода кинув виклик команді Toyota побудувати найкращий у світі автомобіль. Хоча тоді навіть думка про те, що Toyota увійде на ринок автомобілів класу люкс, була смішною. Lexus був випущений у 1989 році, а вже до 1991 року продав більше автомобілів ніж Mercedes та BMW, і став найпопулярнішим брендом у США а також зайнв перше місце щодо задоволення клієнтами якістю. Бренд продовжуватиме продавати понад 300 000 одиниць автомобілів до 2005 року та мати назву кращого бренду "люкс" до 2011 року, однак потім втратить позиції після цунамі та землетрусу, які вплинули на виробництво та поставки в Японії. За словами Бенджаміна Чжана, Business Insider: "Суперечок немає: Lexus - це найбільша історія успіху в автомобільній галузі за останні 25 років" (Benjamin Zhang, Business Insider, жовтень 2014 р.).

Prius:

Задовго до того, як хтось у автоіндустрії навіть почав думати про розробку екологічної машини, в 1997 році Toyota представила перший газово-електричний гібрид Prius. У 1990 році, в період неймовірного успіху Toyota голова Ейдзі Тойода кинув виклик своїй R & D команді, щоб зробити прорив в автомобілебудуванні та створити продукт 21 століття. Однак цьому автомобілю не пророкували успіху, вважалося, що він отримає лише маленьку нішову частку.

Проте Prius отримав значний попит, тоді як подібного продукту ще навіть не існувало на ринку, і знову ж таки Toyota зробила так, що за нею почали слідувати інші компанії цієї індустрії. Загальні продажі до січня 2018 року склали більше 6 млн автомобілів Prius та 10 млн гібриду.

Mirai:


Mirai означає майбутнє на японській і цей автомобіль на основі водневої енергії є найбільш сміливим експериментом компанії. Toyota продовжує вкладати значні кошти в різні технології, включаючи електричну, гібридну і водневу енергію для різних типів автомобілів. Однак з самого початку команда Mirai знала, що вони працюють над продуктом, який не отримає широкого визнання протягом багатьох років, ймовірно, десятиліть.

Йосіказу Танака, Мірай Се, розповів в інтерв'ю в Японії:

"Використання водню не станеться раптово просто через виникнення цього автомобілю. Ми тут говоримо про тривалий проміжок часу. Фактично, ми часто використовували фразу «через 100 років», щоб дати команді правильне уявлення. Ми хотіли бути першопрохідцями для початку цього руху до водневого суспільства. Ми знаємо, що ми є лише одним маленьким каменем у великому морі. Немає гарантії успіху, але якщо ви нічого не робите, то нічого не станеться ".

Mirai - це один з важливих складових довгострокової стратегії скорочення викиду CO2 на 90%. Міцумаша Ямагата, головний інженер компанії Toyota Power Plane Product Planning, прогнозує, що до 90% усіх транспортних засобів у 2030 році буде використовуватись будь-яка форма бензинового двигуна та пояснює:

"Найбільш ефективним способом впливу (на скорочення викидів) стане розробка найбільш економічно ефективних силових агрегатів з використанням бензинових двигунів та гібридних систем, ми залишаємося прихильниками цього. У той же час ми зможемо використати технологію, розроблену для силових агрегатів у електромобілях та ВЧС. "

Центр автомобільних досліджень (CAR), стверджує, що "Mirai є найбільш складним проектом Toyota, оскільки це вимагає не тільки продуктового прориву, але і перетворення всієї глобальної інфраструктури. Проте, вони наближаються до здійснення цього нового прориву.

Тим часом Mirai набирає обертів, у тому числі завдяки підтримки зі сторонои влади Японії, яка пропонує субсидії на купівлю автомобілів і розвиває мережу водневих заправчних станції.

Залишається лише нагадати, що незмінною складовою успіху Toyota був та буде й надалі Lean.

Джерело: https://www.lean.org/LeanPost/Posting.cfm?LeanPostId=939