• /
  • /
НЕ НАМАГАЙТЕСЯ КОПІЮВАТИ TOYOTA, НАТОМІСТЬ ЗРОЗУМІЙТЕ ЇЇ
ґрунтуючись на своєму багаторічному досвіді роботи в компанії Toyota, автор пояснює, що потрібно зробити, щоб встановити систесу пошуку проблем та культуру кайдзен у нових умовах.
Автор: Нейт Фурута

Багато керівників ганялися за моделлю успіху Toyota. Ви можете бути одним із тих, чия організація намагалася відтворити виробничу систему Toyota (TPS) та такі методи, як "точно в термін" або "джидока". Ви, мабуть, зіткнулися з труднощами у досягненні успіху, або, коли ви досягли покращень, в утриманні успіху.

Є тенденція намагатися наслідувати TPS замість того, щоб зрозуміти мислення, яке надихало керівників і робочі колективи Toyota протягом десятиліть. Основна ідея проста: керівники не можуть вирішити проблему, якщо вони не можуть її знайти. Так само як система захисту від помилок на підприємстві, яка виявляє проблеми, керівникам потрібні інструменти та методи для виявлення проблем. Оскільки проблеми часто великі та складні, необхідно пов'язати певні виявлені проблеми з їхніми основними причинами у всій організації. Щоб це зробити, кожен у вашій організації має бути натхненним на пошук проблем.


Toyota стала успішною, тому що її керівники були сповнені рішучості створити культуру, присвячену пошуку проблем Toyota, а потім узгодження рішень цих проблем з баченням Toyota. TPS - це результат багатьох цих рішень. Ви та ваша організація повинні навчитися знаходити свої проблеми та розробляти рішення, що відповідають вашому баченню. Інструменти та техніки Toyota можуть бути частиною цього рішення, а можуть і не бути і це залежить від проблем, які ви знайдете.

"Немає проблем, немає кайдзен" стало девізом для пропаганди вирішення проблем, але невимушеність, з якою він вживається, не відповідає його важливості. Насправді те, як Toyota живе цією фразою - з постійним пошуком проблем і ставленням до вирішення проблем, узгодженим із загальним баченням - є ключем до основного мислення та успіху Toyota.

Багатьом організаціям не вдалося втримати успіх, тому що вони так і не усвідомили своїх проблем або виявили ключові проблеми занадто пізно, щоб залишатися конкурентоспроможними.
Привернення уваги до проблем іноді здається таким, що суперечить людській природі. Занадто часто люди віддають перевагу ігноруванню, приховуванню чи обходу проблеми і в багатьох культурах вказівка ​​на власні проблеми приносить сором та ганьбу.

Щоб навчити мислення пошуку проблем, при якому ви та ваші співробітники готові виявляти та висвітлювати проблеми, вам необхідно змінити культуру, а для зміни культури необхідно змінити поведінку. У Toyota було необхідно змінити поведінку, щоб пошук проблем та їх вирішення процвітали. І це вимагало прагматичного, обґрунтованого підходу – не було жодного чаклунства. Пошук проблем і культура кайдзен у Toyota розвивалася систематично, і знадобилися десятиліття, щоб пояснити її людям поза Toyota.
Потрібні були величезні зусилля, щоб вона закріпилася навіть усередині Toyota.

Моя нещодавно опублікована книга "Вітаємо проблеми, знаходимо успіх: Створення культур Toyota по всьому світу" описує культуру кайдзен у Toyota, яка привела її до успіху, та постійний пошук проблем, що виходив із цієї культури. Ви дізнаєтеся про системи та методи, які успішно використовувалися для пошуку суттєвих проблем, а також для розвитку та підтримки культури кайдзен на нових глобальних підприємствах у міру їх розвитку. Ця книга допоможе вам:

1. Створити системи, які сприяють пошуку та вирішенню проблем зверху вниз.
2. Розбити складні корпоративні проблеми на більш зрозумілі дрібні проблеми, що вирішуються.
3. Створити проблеми для вашої організації, щоб підтримувати культуру постійного пошуку проблем.
4. Впроваджувати системи, які переводять пошук проблем зі свідомих рішень на особисту звичку.

Пошук проблем дуже часто розглядається лише як засіб вирішення виробничих проблем – дефектів, затримок, неефективності, травм. Так і є. Але філософія пошуку проблем і культура Кайдзена компанії Toyota ще більш важливі для вищого керівництва. Вони допомагають керівникам виявити проблеми, які можуть повільно зростати, розростатися та руйнувати організацію. Моя книга призначена для корпоративного керівництва – вищого керівництва, віце-президентів, директорів, що управляють заводами – і для будь-якого відділу компанії, від бухгалтерії до відділу досліджень та розробок. Як менеджер, ви ключ до того, щоб ваша компанія прийняла спосіб мислення пошуку проблем та культуру Кайдзен.

Протягом моїх 37 років у Toyota та трьох років у Toyoda Boshoku переді мною стояли унікальні управлінські завдання. З кожним викликом я повинен був виявляти проблеми, які могли стати на заваді Toyota досягти свого бачення. Я повинен був запровадити філософію пошуку проблем і створити культуру кайдзен у нових умовах для Toyota – у Північній Америці та Європі.

Є хороша причина, чому Toyota відправила мене, керівника відділу кадрів, очолити закордонні підприємства. Toyota ніколи не призначала на таку роль керівника відділу кадрів, але компанія визнала, що успіх у нових країнах буде залежати від керівництва та членів команди, готових шукати проблеми у цих нових місцях. Ми не очікували, що це станеться само собою. Нам треба було змінити поведінку людей.

Існує помилкова думка, що всі в Toyota "розуміють це", що ми входили у свої ролі, передового робітника або віце-президента, і автоматично асимілювалися до культури Toyota і могли зрозуміти філософію, концепції, інструменти та техніки Toyota. Ніщо не може бути далі від істини. Кожен у Toyota повинен був працювати, щоб розвинути та підтримувати мислення пошуку проблем/кайдзен, та роль керівництва була в тому, щоб зробити це та забезпечити коучинг, наставництво, мотивацію та системи для подальшого розвитку.
Джерело статті:
https://planet-lean.com/nate-furuta-toyota
ВИНИКЛИ ПИТАННЯ?
Запишіться на консультацію, і наш менеджер зв'яжеться
з Вами найближчим часом.